Page thumbnail

Zespół Tańca Nowoczesnego „Jump Step Crew”


Grupa liczy sobie 16 osób w wieku od 6 do 24 lat, wydaje się że tak wielka rozpiętość wiekowa może być problematyczna, jednakże wspólna pasja i długie godziny spędzone razem przełąmują wszystkie bariery.

Zespół często bierze udział w wielu pokazach, koncertach i imprezach na terenie kraju oraz za granicą. Od 2011 roku tancerze pojawiają się również jako uczestnicy projektów międzynarodowych typu „Krzyk ulicy” oraz „Streetbreakers” dających im możliwość współpracy z zagranicznymi artystami. Swoimi umiejętnościami i charyzmą starają się rozpowszechnić taniec, jako sposób na świetną zabawę oraz ucieczkę od życia codziennego poprzez warsztaty organizowane na terenie MOKu. Jump Step Crew może również pochwalić się wieloma sukcesami, z których najważniejsze to zwycięstwo na XV Mikołajkowym Przeglądzie Tanecznym w Krośnie oraz wieloma nagrodami m.in. na VI i VII Ogólnopolskim Festiwalu Zespołów „O Laur Rzecha” w Rzeszowie czy kilkukrotnie na Sądeckiej Wiośnie Artystycznej.
Jump Step Crew początkowo było grupą jedynie skupiającą się na takich stylach jak break dance i hip hop, jednakże z upływem czasu pojawiały sie osoby wnoszące do grupy nowe style. Obecnie tancerze nowosądeckiej grupy posługują się także: electro boogie, poppingiem, tuttingiem, dancehallem i krumpingiem.

Galeria zdjęć