Page thumbnail

• To wydarzenie minęło.

Poniedziałek ze sztuką „Stroiciel grzebieni”

Styczeń 27 / 17:30 - 18:30

Ludomir Handzel Prezydent Miasta Nowego Sącza
zaprasza na spektakl „Stroiciel grzebieni”
w ramach cyklu „Poniedziałek ze sztuką”

27.01.2020 r. godz. 17:30
Sala Widowiskowa Miejskiego Ośrodka Kultury, Al. Wolności 23

Bilety w cenie: 25 zł normalny; 10 zł ulgowy (z kartą Nowosądeczanina)

Sprzedaż i rezerwacja biletów w sekretariacie Miejskiego Ośrodka Kultury od poniedziałku do piątku, w godz. 8:00 – 16:00, (tel. 18 443 89 59 w.)

Tekst i reżyseria: Krzysztof Niedźwiedzki
Muzyka: Jerzy Zając

Występują: Elżbieta Wójcik, Jacek Buczyński, Tadeusz Łomnicki/Jacek Joniec, Paweł Rybak, Maciej Słota

„Czy umieraliście już kiedyś ze śmiechu? Jeżeli nie, warto spróbować”
Krzysztof Niedźwiedzki, autor i reżyser

Najnowszy spektakl Krzysztofa Niedźwiedzkiego przenosi widza w obszar na granicy światów. Umrzeć jest łatwo, ale zapewnienie sobie komfortu „po drugiej stronie” może być nie lada wyzwaniem. Zwłaszcza gdy zamiast w rodzinnym Krakowie, zostało się pomyłkowo pochowanym na podhalańskim cmentarzu.
Tadeuszowi – głównej postaci tej komedii – przydarzyła się właśnie taka historia. W zasadzie mógłby się z tym pogodzić, gdyby nie pewien wyjątkowo irytujący szczegół, który nie pozwala mu spoczywać w pokoju. Próby wybrnięcia z kłopotu rodzą całą serię komicznych sytuacji powodujących, że można się przewrócić w grobie – oczywiście ze śmiechu.
Stroiciel grzebieni to spektakl teatralny z pięknym widokiem na Tatry, humorem nie tylko w czarnym kolorze, góralskim folklorem w tle, urną z prochami w roli głównej i jazdą bez trzymanki Zakopianką na trasie Murzasichle – Kraków. A wszystko w myśl zasady: dobry humor to nie są żarty!

Data:
Styczeń 27