Page thumbnail

6 X 2019 / godz. 16:00 i 18:30

Sala Widowiskowa Miejskiego Ośrodka Kultury
Cena biletu: 60 zł
Sprzedaż biletów w kasie MOK – Al. Wolności 23 od dnia 9 września br.
– codziennie oprócz sobót i niedziel, w godz. 8:00 – 16:00.
W czasie trwania Festiwalu kasa biletowa będzie czynna w godz. 8:00 – 14:00 oraz na godzinę przed spektaklami.

„Bóg mordu” – niezwykle „aktorsko” napisana sztuka jednej z najpopularniejszych autorek w Europie Yasminy Rezy,
wyjątkowe połączenie dramatu psychologiczno-mieszczańskiego z komedią opartą na przeciwieństwach, niedomówieniach i grze słów. Akcja przedstawienia rozgrywa się w czasie rzeczywistym, podczas spotkania dwóch małżeństw, których synowie wdali się w bójkę. Konflikt między dziećmi przenosi się na rodziców, którzy na początku starają się zachować pozory kulturalnego zachowania i pewnych mieszczańskich zasad dobrego wychowania. Jednak z czasem, gdy sytuacja gęstnieje a emocje biorą górę, wszelkie hamulce pękają. Tytułowy „Bóg mordu” dosyć szybko daje o sobie znać i uwidacznia się w zachowaniu bohaterów.
Tekst, oprócz wielokrotnych adaptacji scenicznych, zyskał ogromną popularność dzięki nakręconemu na jego podstawie filmowi „Rzeź” Romana Polańskiego.

Data:
Październik 6