Page thumbnail

Ludomir Handzel Prezydent Miasta Nowego Sącza
zaprasza na monodram
ZUPA RYBNA W ODESSIE

Monodram zostanie wystawiony w czwartek, 16 maja, o godz. 12.00 w Sali Widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu.

Występuje: Sebastian Ryś.
Scenariusz: Szymon Bogacz.
Reżyseria: Julia Mark.

***
Kim był Jan Karski? Kim byłby Jan Karski gdyby… No właśnie, gdyby mu się udało? W tym świecie innego porządku, gdzie w restauracji w Odessie mówi się po Polsku, w świecie, który nigdy nie powstał nadal byłby bohaterem. Tylko inaczej, bardziej. Byłby gwiazdą! Ikoną! Prawdziwym meta bohaterem! Takim, którzy dziś już się nie rodzą. A jeśli nawet to nigdy nie mają szans tego udowodnić.

Świat dramatu „Zupa rybna w Odessie” to świat, w którym blizny Karskiego naprawdę zasługują na miano blizn wolności. W którym fakt ten jest niepodważalny. Udało się! To dzięki niemu miliony żyjących to dziś niedoszłe ofiary holokaustu. Czy tak jest lepiej? W obu rzeczywistościach dopełnił się plan. Raz boski, raz człowieka. Który jest tym właściwym?

BEZPŁATNE WEJŚCIÓWKI do odebrania w sekretariacie MOK, Al. Wolności 23, 33-300 Nowy Sącz / pn. – pt., w godz. 8:00 – 16:00

Data:
Maj 16