Page thumbnail

• To wydarzenie minęło.

Anna Lewińska „W poszukiwaniu siebie” – finisaż wystawy

Maj 21 / 17:00 - 19:00

Serdecznie zapraszamy do Miejskiego Ośrodka Kultury na wystawę oraz finisaż wystawy malarstwa Anny Lewińskiej pt. „W POSZUKIWANIU SIEBIE”.

15 kwietnia – 31 maja 2019 r.
Galeria MOK/Nowy Sącz/Al. Wolności 23
Finisaż wystawy: 21 maja 2019 r., godz. 17:00

Anna Lewińska urodziła się w Nowym Sączu. Ukończyła Wydział Architektury oraz Konserwację Zabytków na Politechnice Krakowskiej. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków. W swojej twórczości stosuje różne techniki malarskie, lecz najbliższa jest jej technika własna. Innowacyjność tej techniki polega na wykorzystywaniu zwykłej gazy do stworzenia niepowtarzalnej, przestrzennej faktury obrazu. W połączeniu z odpowiednio położoną farbą daje to niezwykły efekt.
Uwielbia podróże i przywozi z nich poza subiektywnymi wrażeniami mnóstwo zdjęć, liczne szkice, czasem nawet obrazy. W dorobku ma kilkadziesiąt wystaw indywidualnych oraz udział w ponad 250 wystawach zbiorowych. Wiele jej obrazów jest w posiadaniu kolekcjonerów w Polsce, Włoszech, Szwecji, USA…

Data:
Maj 21