KOMUNIKAT P.O. DYREKTORA MIEJSKIEGO OŚRODKA KULTURY

Mimo trwającego od ponad dwóch miesięcy zawieszenia działalności instytucji kultury i zespołów artystycznych, podejmujemy, na ile to tylko obecnie możliwe, działania mające na celu przygotowanie bogatej oferty wydarzeń w miesiącach powakacyjnych, kiedy mamy nadzieję, znów mieszkańcy Nowego Sącza będą mogli uczestniczyć w koncertach, widowiskach i spektaklach.
Jedną z najważniejszych propozycji będzie, zaplanowana na październik, Nowosądecka Jesień Teatralna. W charakterze szefa zespołu programowego został zatrudniony Pan Jakub Bulzak, animator kultury, współpracownik wielu instytucji kultury, m.in. Małopolskiego Centrum Kultury „Sokół”, Muzeum Okręgowego, Sądeckiej Biblioteki Publicznej, reżyser spektakli operowych, realizowanych we współpracy z Dębickim Towarzystwem Muzyczno-Śpiewaczym, jedynym niezawodowym teatrem operowym w Polsce (realizacje operowe: „Nabucco” i „Traviata” Verdiego, „Carmen” Bizeta, „Cyrulik sewilski” Rossiniego, „Halka”, „Straszny dwór”, „Flis”, „Verbum nobile” Moniuszki, „Napój miłosny” Donizettiego, „Wesele Figara” Mozarta, „Zemsta nietoperza” Straussa), scenarzysta, reżyser i konferansjer ponad 250 imprez, długoletni tancerz Regionalnego Zespołu LACHY, aktor Teatru Robotniczego im. Bolesława Barbackiego, członek Społecznego Komitetu Obchodów 200. Rocznicy Urodzin Stanisława Moniuszki.
Aktualnie trwają intensywne, choć ze względu na obecną sytuację epidemiczną niełatwe prace nad programem Nowosądeckiej Jesieni Teatralnej. Jeśli tylko czynniki od nas niezależne pozwolą, to w październiku zaprosimy Państwa do sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury na wspaniałe spektakle i razem będziemy mogli zasmakować sztuki teatralnej w najlepszym wydaniu.

p.o. DYREKTOR
MIEJSKIEGO OŚRODKA KULTURY