Spektakl „Biwakowe lowe”

Impresariat Artystyczny Beata Surowiak zaprasza do Miejskiego Ośrodka Kultury na spektakl komediowy w stylu Woodego Allena pt:

„BIWAKOWE LOWE”

1.12.2019 godz. 16:00 Sala Widowiskowa Miejskiego Ośrodka Kultury
Bilety w cenie 85 zł;
Sprzedaż biletów: Impresariat Artystyczny tel. 608 587 192 oraz na: www.kupbilecik.pl

Spektakl „Biwakowe lowe” otrzymał: Nagrodę Marszałka Województwa Śląskiego. To znakomita, wartka komedia o dążeniu do szczęścia, miłości w różnych jej odsłonach oraz naszych codziennych śmiesznostkach i słabostkach.

Ogień i woda, yin i yang, rozum i emocje, porządek i chaos, spokój i szaleństwo, marchewka z hummusem kontra chipsy. Mariola i Janina to skrajnie różne siostry, które postanawiają zrobić coś szalonego. Dojrzałe, przyzwyczajone do mniejszych lub większych wygód wyprawiają się na biwak.
Siostrzana eskapada to kipiące humorem dialogi o życiu, poszukiwaniu spełnienia, małych przyjemnościach, o tym co nas łączy i dzieli. Jak żyć szczęśliwie, robić, to co się kocha i nie tkwić w toksycznym związku? Czy trzykrotna rozwódka, kelnerka po 40-stce udzielająca rad starszej, racjonalnej siostrze trafi w sedno? Czy spotkany przypadkowo w lesie niejaki Wiktor badający kobiety „kompetencjometrem” postawi właściwą diagnozę? Leśna przygoda kompletnie zmieni życie bohaterów. Jest sielanka, ciepłe wspomnienia z dzieciństwa (smaczki autobiograficzne autorki) czy groteskowej wizyty u ginekologa oraz leczenie kaca metodą tybetańską.
Dialogi iskrzą najlepszą współczesną komediową tradycją, momentami brzmią jak nowa, żeńska wersja przezabawnych i wnikliwych filmów Woody’ego Allena. Rodzinna komedia, której tytuł nawiązuje do miłości romantycznej, siostrzanej i rodzicielskiej, z punktem zwrotnym niczym w hollywoodzkim kinie odmieniającym życie protagonistek to feeria kolorowych barw humoru i refleksji.