Jubileusz 35 lecia Grupy Teatralnej Cudoki Szuroki

XXIII Jesienny Festiwal Teatralny rozpoczął się 5 października premierowym spektaklem działającej przy Miejskim Ośrodku Kultury Grupy Teatralnej „Cudoki Szuroki”.
Jubileuszowym 35 przedstawieniem Cudoków Szuroków była „Alicja w krainie czarów”, historia o przygodach małej dziewczynki, podążajacej śladami Białego Królika. Absurdalne, ale zabawne dialogi, dużo piosenek, barwne kostiumy bohaterów, to tylko niektóre walory przedstawienia.

Grupa Teatralna „Cudoki-Szuroki” powstała w roku 1984 z inicjatywy nieodżałowanego Bogumiła „Bobka” Ciuły, animatora kultury, wielkiego przyjaciela dzieci. Od roku 2001 – do tej pory – opiekę nad Zespołem sprawuje Małgorzata Stobierska. W tym czasie „Cudoki-Szuroki” zrealizowały osiemnaście spektakli dla dzieci miedzy innymi : „Piotrusia Pana”, „Pinokia”, „Czarodzieja z Krainy OZ”, „Dziadka do orzechów”. Realizacje sceniczne to przede wszystkim klasyka literatury dziecięcej i młodzieżowej; bajki i baśnie Andersena, Braci Grimm, Marii Kownackiej, Jamesa Mathew Barrego, czy Carlo Collodiego. Zespół był wielokrotnie laureatem Sądeckiej Wiosny Artystycznej, Przeglądu Przedstawień Bożonarodzeniowych, występował w Finale Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK oraz zdobył wyróżnienie za spektakl „Calineczka” na I Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Dziecięcych „Kocioł Teatralny” w Inwałdzie. Przedstawienia „Cudoków-Szuroków” cieszą się wielkim powodzeniem; nie tylko wśród najmłodszej publiczności.
Od 35 lat Grupa dostarcza – nie tylko najmłodszej publiczności – wielu wzruszeń, radości i uśmiechu. Spektakle tej Grupy są dla dziecięcej widowni niepowtarzalną okazją podróży do nieco już zapomnianego świata prawdziwych – a nie tych z komputera – pełnych humoru i wzruszeń baśniowych opowieści, w których zaczytywali się ich rodzice, babcie i dziadkowie. Dla dorosłych zaś to podróż sentymentalna do krainy swojego dzieciństwa.

Zdjęcia: Jerzy Cebula