NARODOWE CZYTANIE – NOWELE POLSKIE

pod Patronatem Honorowym Pary Prezydenckiej

7 września (w sobotę) o godz. 17.00 na dziedzińcu Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu rozpocznie się ósma edycja Narodowego Czytania, podczas którego – zgodnie z wyborem Pary Prezydenckiej sięgniemy do tekstów ośmiu nowel polskich. Wśród wybranych utworów są: Dobra Pani Elizy Orzeszkowej, Dym Marii Konopnickiej, Katarynka Bolesława Prusa, Mój ojciec wstępuje do strażaków (ze zbioru: Sanatorium pod Klepsydrą) Bruno Schulza, Orka Władysława Stanisława Reymonta, Rozdzióbią nas kruki, wrony… Stefana Żeromskiego, Sachem Henryka Sienkiewicza oraz Sawa (z cyklu: Pamiątki Soplicy) Henryka Rzewuskiego.

Do czytania wybranych fragmentów nowel zaprosiliśmy ludzi kultury, polityki, samorządowców i mieszkańców miasta.

Na spotkanie z polską literaturą zapraszają organizatorzy:

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ,

Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Sączu