photo

Wyniki VI Sądeckich Konfrontacji Artystycznych Talentów – SKAT

Protokół z posiedzenia Komisji Artystycznej
VI Sądeckich Konfrontacji Artystycznych Talentów – SKAT,
które odbyły się w dniach 6, 9 i 10 maja 2019 r., w Sali Widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu.

Komisja Artystyczna w składzie:
Ilona Buchner, Franciszek Palka, Janusz Michalik (prezentacje teatralne i kabaretowa) oraz Izabela Szafrańska, Janusz Szczepaniak i  Tomasz Wolak (prezentacje muzyczne i taneczne), po obejrzeniu, wysłuchaniu i ocenie 87 prezentacji,  w tym:
przedstawień teatralnych, 1 prezentacji kabaretowej,
6 prezentacji instrumentalnych, 46 wokalistów, zespołów wokalnych, 2 prezentacji wokalno – instrumentalnych i 23 prezentacji tanecznych, w dwóch grupach wiekowych – I (wykonawcy do lat 13.) i II (wykonawcy od lat 14. do 19.), postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

GRAND PRIX VI Sądeckich Konfrontacji Artystycznych Talentów SKAT – za prezentację wokalno-instrumentalną otrzymuje –
Ewelina OLEKSY ze School Of Rock Krzysztofa Szczypuły w Nowym Sączu;
– w kategorii TEATRALNEJ

grupa wiekowa I:

Nagroda –
Teatrzyk klasowy – kl. II ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Nowym Sączu za spektakl pt. „Ptasie radio”;  dwa równorzędne Wyróżnienia –
PRZEDSZKOLAKI ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Nowym Sączu za spektakl pt. „Pszczółka Maja szuka wiosny”,     TEATR UŚMIECHU ze Szkoły Podstawowej nr 18 w Nowym Sączu za spektakl pt. „Świtezianka”;

grupa wiekowa II:

Nagroda –
Grupa Teatralna CUDOKI-SZUROKI z Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu  za spektakl pt. „Śpiąca królewna”;

Indywidualne Wyróżnienia aktorskie:
Klara RACOŃ-  za rolę Żaby w przedstawieniu „Śpiąca królewna” Grupy Teatralnej CUDOKI-SZUROKI z MOK w Nowym Sączu  oraz Natalia BASIAGA za rolę Pani Redaktor i Aleksandra GÓRA za rolę Słowika w przedstawieniu „Ptasie radio” Teatrzyku Klasowego – kl. II ze Szkoły Podstawowej nr 1  w Nowym Sączu.

Kwalifikację do Finału XXXIV Festiwalu Dzieci i Młodzieży Szkolnej BAJDUREK 2019 otrzymują:
Teatrzyk klasowy – kl. II ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Nowym Sączu ze spektaklem  pt. „Ptasie Radio”                    oraz Grupa Teatralna CUDOKI-SZUROKI z Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu za spektakl pt. „Śpiąca królewna”.

– w kategorii KABARETOWEJ  nie przyznano żadnej nagrody i wyróżnienia.

– w kategorii INSTRUMENTALISTÓW:

grupa wiekowa I:

NAGRÓD nie przyznano;

dwa równorzędne Wyróżnienia –  Jakub JANUR (skrzypce) z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Fryderyka Chopina   w Nowym Sączu,
Tomasz JANUR (skrzypce) z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Fryderyka Chopina   w Nowym Sączu,

grupa wiekowa II:

I Nagroda – Kamil PODOBIŃSKI ze School Of Rock Krzysztofa Szczypuły w Nowym Sączu,

pozostałych nagród i wyróżnień nie przyznano;

– w kategorii WOKALISTÓW (solistów):

grupa wiekowa I:

dwie równorzędne I Nagrody –
Zuzanna KLIMCZAK z Maciejowej,
Zuzanna MAGIERA z Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu,

dwie równorzędne II Nagrody –
Karolina MICHALIK z Dworu Muzycznego w Lipnicy Wielkiej,
Julia STANEK ze Szkoły Podstawowej nr 7 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Nowym Sączu,

III Nagroda –
Martyna KOSZKUL ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Piwnicznej Zdroju,

Wyróżnienia 
Katarzyna BISKUP ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Lipnicy Wielkiej,
Julia JANKOWICZ z Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu,
Kamila KIEŁBASA ze Szkoły Podstawowej w Mszalnicy,
Emilia OLCHAWA ze Szkoły Podstawowej w Trzetrzewinie,

grupa wiekowa II:

I Nagroda –
Aleksandra KONAR z Zespołu Szkół Społecznych SPLOT w Nowym Sączu,

dwie równorzędne II Nagrody –
Karolina MAZUR z Zespołu Szkół Akademickich im. Króla Bolesława Chrobrego w Nowym Sączu,  Julia WINCENCIAK z Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu

III Nagroda –
Maria ŚLUSAREK ze Społecznego Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Sączu,

Nagroda Specjalna – za emocjonalny przekaz ważnych treści zawartych   w prezentowanych utworach –
Jadwiga KONDRACKA z Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu;

Wyróżnienia –
Sara BIERYT z Jazowska,
Aleksandra GRYZŁO ze School Of Rock Krzysztofa Szczypuły w Nowym Sączu,
Kamila GRYZŁO ze Szkoły Podstawowej w Bobowej,
Alicja PIETRZAK z I Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Sączu;

– W kategorii ZESPOŁÓW WOKALNYCH:

grupa wiekowa I:

Nagród nie przyznano;

Wyróżnienie –
Duet Wokalny Zespołu YOUNG VOICE: Lena MACHETA i Piotr URYGA z Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu;

grupa wiekowa II:
Nagród i wyróżnień nie przyznano.

– W kategorii WOKALNO – INSTRUMENTALNEJ:

Innych nagród i wyróżnień – oprócz Grand Prix – nie przyznano.

– W kategorii TAŃCA:

grupa wiekowa I:

I Nagroda 
„NO LIMIT KIDS” z No Limit Dance Academy w Nowym Sączu,

II Nagrody nie przyznano,

dwie równorzędne III Nagrody –
Zespół FRUCIAKI Gr. 3 z Wolak Dance Studio w Krynicy Zdroju,
Formacja Taneczna „FUNKY DOLLS JUNIOR” gr. II z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Krynicy Zdroju,

Wyróżnienie
Studio Tańca Artystycznego ETIUDA ze Szkoły Tańca Artystycznego „ETIUDA” w Nowym Sączu,

Nagroda indywidualna
Oliwia SYCHOWSKA ze Szkoły Tańca Artystycznego „ETIUDA” w Nowym Sączu;

grupa wiekowa II:

I Nagroda –
„NO LIMIT JUNIOR” z No Limit Dance A