Operetka NASZA TO KREW

w ramach cyklu PONIEDZIAŁEK ZE SZTUKĄ

25 lutego 2019r . / godz. 17:00 Sala Widowiskowa Miejskiego Ośrodka Kultury
Bilety w cenie: 50 zł

Operetka w wiedeńskim stylu z polskimi rytmami.
Spotkania towarzyskie, rauty, biesiady i wystawne bale, to ulubione zajęcia mieszkańców Młodego Kraju. W spektaklu operetkowym Nasza to Krew, poznamy szlachetnego i prawego żołnierza, trwoniącego majątek hulakę oraz piękne kobiety, które to uwodzą dla zabawy, albo zdobywają serca wybranków dla własnych potrzeb i korzyści majątkowych.

Widowisko składa się z trzech różnorodnych obrazów scenicznych takich jak: Biesiada – huczny raut w podwarszawskim wyszynku, Karty – wystawne przyjęcie w posiadłości bankrutującego hrabiego oraz Dożynki, czyli cieszące oko widza, widoki swojskiej wsi.

Realizatorzy spektaklu operetkowego Nasza To Krew, zapożyczyli i nadali nowe znaczenie ariom, duetom i melodiom znanym z najpiękniejszych klasycznych operetek. Włączyli również w choreografię spektaklu tańce przepełnione narodową nutą tj: krakowiak, oberek czy mazur. To wszystko powoduje, że barwne muzyczne widowisko Teatru IWIA ma niepowtarzalny charakter wiedeńskiej operetki z narodowymi rytmami i daje gwarancję niepowtarzalnego humoru i świetnej zabawy widza.

Obsada: Izabela Witwicka, Sylwia Frączek/Maria Klich, Anna Hamryszak/Anna Kaczmarek, Jarosław Bielecki/Jakub Klich, Krzysztof Sojka, Paweł Nowak
Scenariusz i reżyseria: Izabela Witwicka
Kierownictwo muzyczne: Wiesław Murzański
Choreografia: Izabela Witwicka