Narodowe czytanie w Nowym Sączu

Opublikowano: 30 sierpnia 2018

Urząd Miasta Nowego Sącza, Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Sączu, MCK SOKÓŁ oraz Sądecka Biblioteka Publiczna im. Józefa Szujskiego serdecznie zapraszają 8 września (sobota) na ul. Jagiellońską, obok Centrum Informacji Turystycznej.

Przed pomnikiem króla Władysława Jagiełły odbędzie się kolejna edycja Narodowego Czytania. Tym razem w 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości czytać będziemy fragmenty powieści Stefana Żeromskiego „Przedwiośnie”.

„Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a podczas następnych edycji przeczytano kolejno: Trylogię Henryka Sienkiewicza oraz Lalkę Bolesława Prusa. W 2016 roku Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda rozpoczęli Narodowe Czytanie Quo vadis Henryka Sienkiewicza w warszawskim Ogrodzie Saskim. W 2017 roku lekturą Narodowego Czytania było Wesele Stanisława Wyspiańskiego. W całej Polsce i za granicą dramat ten przeczytano w ponad 2000 miejsc.” – więcej informacji na temat akcji: http://www.prezydent.pl/kancelaria/narodowe-czytanie/narodowe-czytanie-2018/.