Narodowe Czytanie: Adam Mickiewicz „Ballady i romanse”

fotorelacja

„Ludzie mówią, że życie to jest to, ale ja wolę sobie poczytać” ponieważ jesteśmy tego samego zdania jak Cycero, toteż wykorzystaliśmy nadarzającą się okazję do poczytania sobie w pięknych jesiennych okolicznościach sądeckich Plant, a spoglądał na nas czy coś nie poprzekręcamy z kamienną twarzą Adam Mickiewicz (co prawda to on miał trochę problem ze swoim przekręceniem głowy aby zerknąć wstecz, gdzie działa się rzecz cała) ale już po wszystkim zauważyliśmy cień uśmiechu na marsowym obliczu wieszcza. Z czego wysnuwamy wniosek, że było godnie, miodnie, kolorowo, nastrojowo, balladowo i romansowo…

A w narodowym czytaniu świetnie się bawiąc w czas czytania „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza udział wzięły osoby ze świata sztuki, kultury, aktorzy Teatry Robotniczego im. Bolesława Barbackiego w Nowym Sączu oraz przedstawiciele Urzędu Miasta Nowego Sącza czyli: Magdalena Majka, Benedykt Juliusz Polański, Renata Seruga-Tokarz, Marek Rylewicz, Magdalena Zychowicz, Jadwiga Marzec, Edyta Majocha, Anna Listwan, Małgorzata Stobierska, Marcin Iwański, Edyta Majocha, Bogusław Kołcz, Leszek Zegzda, Piotr Lachowicz Barbara Klimczak. Artystycznymi występami pląsając i śpiewając uświetniały to wręcz małe przedstawienie Cudoki-Szuroki czyli grupa teatralna dzieci i młodzieży działająca w sądeckim MOK.

Już nie możemy doczekać się kolejnego narodowego czytania gdzie podczas którego padną tak aktualne dziś słowa:

„Chłopami być czy panami, to za jedno; ale w bydło obrócić się to smętnie i tęskno…” – już wiecie co będziemy czytać?

Zdjęcia: Piotr Droździk