Spotkanie autorskie z Czesławem Czaplińskim – Sądeckie Dni Fotografii

CZESŁAW CZAPLIŃSKI – „FAMOUS FACES / ZNANE TWARZE”
Gościem specjalnym podczas Sądeckich Dni Fotografii będzie Czesław Czapliński. Światowej sławy artysta fotograf, dziennikarz i autor filmów dokumentalnych, urodzony w 1953 roku w Łodzi. Od roku 1979 mieszka w Nowym Jorku i Warszawie. Autor ponad 40 publikacji oraz wielu filmów dokumentalnych, miał 200 wystaw fotograficznych, m.in. w Narodowej Galerii Sztuki „Zachęta” w Warszawie, Muzeum Sztuki w Łodzi, Muzeum Narodowym w Warszawie, Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, a także w Nowym Jorku, Chicago, Nicei, Moskwie, Londynie, Monachium i Brukseli.
W ciągu 40 lat kariery fotografował najbardziej znane osobistości ze świata biznesu, kultury, polityki, sportu, wśród nich znajdziemy takie postacie, jak Muhammad Ali, Luciano Pavarotti, Michael Jackson, Calvin Klein, czy Andy Warhol. Zdjęcia Czaplińskiego publikowane były na całym świecie, m.in. w pismach „The New York Times”, „Vanity Fair”, „Newsweek”, oraz „The Washington Post”. Prace artysty znajdują się w zbiorach Library of Congress w Waszyngtonie, New York Public Library, Muzeum Narodowym w Warszawie i Wrocławiu, Muzeum Sztuki w Łodzi, Bibliotece Narodowej w Warszawie i wielu kolekcjach prywatnych na całym świecie.
Spotkanie autorskie
18 sierpnia 2018, godz.18:30 Sala widowiskowa MOK
Wstęp bezpłatny
Przypominamy, że bezpłatna rejestracja na poszczególne warsztaty rozpocznie się 3 sierpnia o godzinie 20:00 pod adresem: WWW.SADECKAGF.PL/SDF